Pierwszy oficjalny teaser BMW X1

Published on 05-06-2009

BMW postanowiło poszerzyć swoją i tak bardzo bogatą gamę trzech aut “terenowych” o najmniejszy model. Auto będzie się nazywało X1 i ma być bezpośrednim konkurentem… no właśnie kogo?

Cały czas wydawało mi się, że stosunkowo nowe Audi Q5 oraz Mercedes GLK toczy bój z BMW X3, a okazuje się, że niemiecki producent planuje wprowadzić do gamy oferowanych pojazdów jeszcze mniejsze X1. Wygląda na to, że BMW będzie przez jakiś czas bawiło się z internautami umieszczając zdjęcia prezentujące poszczególne elementy nadwozia, ale tak naprawdę nie ma na co oczekiwać. Kilka dni temu w Internecie pojawiło się sporo zdjęć zamaskowanego auta.

Pojazd będzie wyglądał jak trochę niższe X3 albo po prostu seria 1 z napędem na cztery koła i wyższą karoserią. Ciekaw jestem jak będzie z ceną, bo jeżeli auto ma być mniejsze od X3 to powinno być również tańsze. W chwili obecnej w Polsce najtańsze BMW X3 118d z dwulitrowym silnikiem diesla o mocy 143 koni mechanicznych kosztuje 147.700 złotych. Czy X1 będzie jeszcze tańsze?

BMW_X1

 

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"