Porsche Panamera – film z testów

Published on 01-11-2008

Ostatnio ucichły spekulacje na temat nowego Porsche Panamera. W Internecie krążyło wiele wyszpiegowanych zdjęć tego auta, obwieszonego najczęściej toną czarnej folii i taśmy izolacyjnej. Porsche wykonało jednak ruch. Dzisiaj pierwszy raz pokazujemy Wam, że ten samochód faktycznie jeździ – film z testów Panamery.

Auto będzie dostępne w 2009 roku z klasycznymi turbodoładowanymi V6, w 2010 roku ma się pojawić Panamera z napędem hybrydowym. Po co komu taki samochód? To jest sportowy sedan, którym Porsche chce ugruntować swoją przewagę nad innymi markami. Przypomnijmy, że Porsche jest właścicielem 42 procent koncernu Volkswagena.

Jakie jest Panamera? Oceńcie sami. Moim zdaniem jest straszny. Wygląda jak Mercedes CLS z garbem i sporą nadwagą. Niemiecka marka chce trafić w gusta bogatych biznesmenów, którym znudziły się ich nudne i konserwatywne limuzyny. Dlaczego więc Ci biznesmeni nie kupią sobie Ferrari albo 911’tki? Nie wiadomo. Na pewno niewielu śmiertelników może sobie pozwolić na kupno Panamery brzydkiej, prawdopodobnie bardzo drogiej sportowej limuzyny. Jaki jest sens kupowania piekielnie drogiego auta z silnikiem hybrydowym?

Chyba wiem, boli tylko raz – przy zakupie. Tankując auto spalające 20 litrów na 100 kilometrów boli co kilka dni. Jednak kto kupując Panamerę będzie się przejmował ceną benzyny?

Bogacze, którzy kupią hybrydowe Porsche okażą się najbardziej niedoinformowanymi i obojętnymi ludźmi na ziemi. Takie istoty myślą, że ratują środowisko. Kiedy podczas produkcji baterii do silników hybrydowych i transportu modułów hybrydowych do atmosfery wydziela się kilkakrotnie więcej szkodliwych związków niż podczas kilku lat użytkowania takiego samochodu. Patrzysz na nową Panamerę z hybrydą pod maską i myślisz, że to ekologiczne auto – błąd. Taka Panamera na etapie zrywania folii i pierwszego uruchomienia silnika uczyniła tyle złego dla naszej atmosfery co jeżdżąc przez kilka lat z V6 pod maską.

Dla wszystkich mimo wszystko zainteresowanych – film.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"