Renault Safrane wraca na rynek

Published on 26-08-2008

Po ośmiu latach nieobecności powraca największa limuzyna Renault, zastępowana wcześniej przez tracący na wartości szybciej niż zjedzony cukierek model Vel Satis.

Pierwsza generacja Safrane zadebiutowała w 1992 roku, przeszła jedną gruntowną modernizację nadwozia, zmieniono tylną pokrywę bagażnika, tylne światła, zderzaki, reflektory, maskę oraz sporo detali we wnętrzu. Zrezygnowano wtedy z podgrzewanej szyby przedniej oraz elektrycznie regulowanych foteli z tyłu.

Vel Satis, który zastępował Safrane wyglądał i prowadził się jak jeżdżąca kanapa, był pierwszym modelem klasy wyższej średniej, który uzyskał maksymalną notę 5-ciu gwiazdek w testach Euro-NCAP, pewnie dlatego jeździł nim prezydent Francji.

Nowy model Safrane bazuje na tworze nazwanym Renault Samsung SM5, to wszystko co można o nim narazie powiedzieć, oprócz ciekawego wyglądu wiadomo, że nowa limuzyna będzie dostępna z silnikiem 2.3 V6, który ma dostarczać 170 koni mechanicznych. W palecie silników, będzie także bardzo ekonomiczny (spalanie 9,3l/100km) 2-litrowy silnik benzynowy ważący jedynie 103 kilogramy.

Jak dotychczas o premierze wiadomo tylko tyle, że jest ona przewidziana na 2009 rok, zatem na razie muszą wystarczyć zdjęcia.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"