Subaru rezygnuje z rajdów WRC!

Published on 17-12-2008

Fani rajdów samochodowych, miłośnicy japońskiej firmy, wszyscy jesteśmy zawiedzeni. To właśnie Subaru kojarzy się najbardziej z WRC, tacy kierowcy jak Colin McRae i Krzysztof Hołowczyc sporą część życia spędzili w tych charakterystycznych ciemnoniebieskich rajdówkach. Niestety marka postanowiła wycofać się całkowicie z rajdów WRC.

Wielka szkoda. Firma nie podała jeszcze konkretnej argumentacji swojej decyzji, złośliwi mówią, że to przez wygląd nowej generacji Imprezy, która teraz wygląda jak Daewoo Lanos. Może to być również związane z cięciem kosztów – auta nie sprzedają się zbyt dobrze i marka nie przynosi już takich zysków. Czy to oznacza, że Subaru wróci w 2010 roku ?

FIA bowiem na sezon 2010 ustaliła nowe zasady “tworzenia” aut topowej klasy WRC. Nie będą one już budowane na samochodach N grupowych, teraz producenci będą musieli modyfikować samochody S2000. Zostanie dodana do nich turbosprężarka, zmieniony układ dolotowy i wydechowy, wszystkie przeróbki mają wycisnąć dodatkową dawkę koni mechanicznych z tych 2’litrowych silniczków.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"