Vetta ZX-1 i 620 koni od Karvajal Designs

Published on 24-05-2009

Pojazd, który stoi za tą smutnie wyglądającą modelką to Corvetta ZX-1, przynajmniej tak nazwali ją designerzy z firmy Karvajal Designs. Tak naprawdę to C6 z przestylizowanym nadwoziem, pięknym wnętrzem i mocno doładowanym silnikiem.

Z zewnątrz auto doczekało się szerszego o 80mm bodykitu, z bocznymi wlotami powietrza w stylu Ferrari i ostrym nosem. Najlepiej prezentuje się tył i całkowicie nowy pas z diodami LED, które zastępują standardowe lampy. Efekt podkreśla dodatkowe niebieskie światło nad czterema końcówkami układu wydechowego, które z obu stron “obejmuje” dyfuzor. Świetnie prezentują się ogromne 19-calowe obręcze z przodu i aż 20-calowe z tyłu.

Wewnątrz również pełna customizacja, nowe fotele kubełkowe, spłaszczona u dołu kierownica i wszystko pokryte skórą z dodatkiem Alcantary na desce rozdzielczej. W środku nawet smutna modelka wygląda na bardziej zadowoloną.

Pod maską standardowe V8 wzmocnione potężną sprężarką aż do 620 koni mechanicznych. Wszystko to jest przekazywane na tylną oś za pomocą 6-biegowej manualnej przekładni. American muscle w stu procentach. Dodatkowo zastosowano obniżone i utwardzone zawieszenie oraz wyczynowe tarcze hamulcowe z zaciskami Brembo.

Ciekawie wyglądająca Vetta. Auto można kupić na ebayu za 185.000 dolarów. Czy warto? Oceńcie sami.

Corvette_Karvajal_Designs

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"