Citroen C1 Facelifting

Published on 04-11-2008

Citroen przedstawił informacje dotyczące faceliftingu modelu C1. Autko jest po części Toyotą Aygo i Peugeotem 107 zostało odświeżone i teraz będzie jeszcze mniej szkodliwe dla środowiska. W sprzedaży na naszym kontynencie nowa wersja pojawi się na przełomie listopada/grudnia tego roku.

Styliści zmienili w C1 przedni zderzak, który teraz prezentuje się jeszcze ciekawiej i chromowaną listwe wokół atrapy, która ma nawiązywać do Citroena C2. Oprócz tego zmieni się kilka elementów np. pojawi się całkiem nowa linia felg aluminiowych i kołpaków – w najbiedniejszych wersjach C1.

Francuska marka nie chce w prawdzie podać więcej szczegółów, ale już teraz wiadomo, że w autko będzie napędzał silnik o pojemności 1.0, który dostarcza moc 68 koni mechanicznych. Trzycylindrowa jednostka jest bardzo oszczędna w emisji CO2, jest to zaledwie 106g/km. Silnik jest również bardzo ekonomiczny, średnie spalanie według danych producenta ma wynosić 4.5 litra benzyny na 100 kilometrów. Pod maskę C1 trafi także jednostka wysokoprężna o pojemności 1.4, która generuje 55 koni mechanicznych i spala 4.1 l/100km.

C1 będzie teraz jeszcze ciekawszą propozycją dla anorektycznych pań, które lubią katować swoje dzieci podwożąc je do szkoły na tylnej kanapie wielkości krzesła autobusowego. Samochód spełnia swoje zadanie tylko i wyłącznie służąc jako duża torba do zakupów, gdyby usunąć klamki tylnych drzwi nikt by się nie domyślił, że to auto 5’cio drzwiowe.

Podobne wpisy:

Enjoyed this video?
Citroen C1
"No Thanks. Please Close This Box!"