Cadillac CTS kombi w Pebble Beach

Published on 21-08-2008

Tak wyglądają pierwsze zdjęcia, świeżo zaprezentowanej wersji Cadillaca CTS kombi, pokaz odbył się w Pebble Beach w Kaliforni. Cadillac CTS Sport Wagon, bo tak się nazywa ten twór, oficjalnie zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Detroit w 2010 roku.

Jako jednostka napędowa będą dostępne dwa silniki benzynowe o pojemności 3.6 l dające moc 263 lub 304 koni mechanicznych, oba dostępne z 6-cio biegowym automatem, lub 6-cio biegową przekładnią manualną. Dla rynku europejskiego i azjatyckiego, Cadillac przewidział także 6-cio cylindrowego turbodiesla w układzie V, o pojemności 2,9 l, dającego 250 koni mechanicznych.

Sport Wagon bazuje na płycie podłogowej znanej z wersji sedan, co ciekawe kombi jest od niego zaledwie o 7.6 mm krótszy. Mimo agresywnej linii dachu, CTS oferuje więcej miejsca pasażerom niż BMW serii 3, w opcji wyposażenia są dostępne 19 calowe felgi, oraz panoramiczny szklany dach.

Czy Cadillac będzie konkurencją dla chociażby Mercedesa Klasy C, i wyżej wspomnianego BMW? Cena wahająca się od 37.5 do 42.5 tys dolarów jest chyba najlepszym argumentem odpowiadającym na powyższe pytanie. Gdyby nie dziwnie małe tylne drzwi i tyle chromu auto byłoby jednym z najładniejszych kombi na rynku. Fenomenalne klosze tylnych lamp przypominające szpony jednego z X-manów przechodzące w ostre “ranty” dachowe, idealnie pasują do agresywnej stylistyki tego auta. Ponadto oferując sporo miejsca na przestrzeń bagażową (720 – 1642 l po rozłożeniu tylnej kanapy) Sport Wagon jest dobrą propozycją dla rodziny z dwójką dzieci. Czy przyjmie się on także na rynku europejskim? Przekonamy się za niecałe dwa lata.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"