Murcielago LP670-4 potwór z Genewy

Published on 05-03-2009

Na Geneva Motor Show miała miejsce oficjalna prezentacja piekielnego auta. Lamborghini Murcielago zostało wzmocnione dodatkową porcją koni mechanicznych. W wyniku tego powstało Murcielago LP670-4 SuperVeloce.

Bazą do budowy tego samochodu nie było jednak “zwykłe” Murcielago, twórcy postanowili przyjąć mocniejszą odmianę LP640 jako bazę. Mamy więc super wersję, super wersji jednego z najwspanialszych super samochodów.

SuperVeloce jest o 100 kilogramów lżejsze od LP640, wszystko dzięki gruntownej przebudowie, od ramy po elementy wykończenia wnętrza, w którym dominuje Alcantara i włókno węglowe. Oprócz tego silnik został wzmocniony do 670 koni mechanicznych. Wrażenia z jazdy tą bestią są niezapomniane, 3.2-sekundy do stu kilometrów na godzinę i prędkość maksymalna uzależniona od wersji spojlerów.

Istnieją bowiem dwa warianty ospojlerowania, w pierwszym Lambo osiąga 337 km/h, drugi wariant dzięki zwiększonej sile dociskowej pozwala rozpędzić Murcielago do 342 kilometrów na godzinę. SuperVeloce standardowo jest wyposażane w półautomatyczną skrzynię biegów e-gear z manetkami umieszczonymi za kierownicą, jako opcja występuje natomiast tradycyjna sześciobiegowa przekładnia manualna.

Powstanie tylko 350 sztuk Lamborghini Murcielago LP 670-4 SuperVeloce, zazdrościmy przyszłym nabywcom. Cena jeszcze nieznana.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"