Ferrari California – Premiera

Published on 20-09-2008

Ponad 2 tysiące specjalnych gości po obu stronach Atlantyku miało okazję uczestniczyć w światowej premierze jednego z najbardziej oczekiwanych aut ostatnich kilku lat, Ferrari z silnikiem umieszczonym z przodu – Ferrari California.

Na terenie prywatnego lotniska w mieście Santa Monica, oczywiście w stanie Kalifornia i oczywiście w obecności przywódcy tego słonecznego stanu – Arnolda Schwarzeneggera, odbyła się ta uroczystość, na której oprócz niego znalazło się bardzo wiele sławnych osób. Pierwszy egzemplarz w USA wylicytowano na kwotę 520,000 $, która w całości zostanie przekazana na cele charytatywne. W ten oto sposób marka z Maranello, chce wkupić się w łaski klientów zza oceanu, promując bezpośredniego konkurenta takich aut jak Corvetta czy Viper właśnie na ich kontynencie.

W Maranello, we Włoszech w tym samym czasie California została zaprezentowana przez szefa Ferrari – Luca di Montezemolo, razem z nim w uroczystości uczestniczyli kierowcy zespołu F1 Scuderia Ferrari – Kimi Raikkonen i Felipe Massa.

Oficjalnie nowe Ferrari ma pojawić się na zbliżającym się salonie motoryzacyjnym w Paryżu, 2-ego października.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"