GOLF VI już w październiku!

Published on 19-08-2008

Oto zdjęcia nowego Golfa 6-tej już generacji. Nieznaczna zmiana wyglądu nowych wersji modeli jest już chyba cechą charakterystyczną konserwatywnych Niemców ze stajni VW. Premierę nowego Golfa na rynku europejskim Volkswagen planuje w październiku tego roku.

“Najodważniejszy” jak dotąd, oprócz nieco podobnego Sirocco, Golf ma kosztować około 16,5 tysiąca euro. W związku ze słabą sprzedażą poprzedniej generacji tego auta, Niemcy postanowili obniżyć koszty i zwiększyć gamę silników co ich zdaniem powinno przyciągnąć klientów. Pod maskę trafią więc turbodoładowane, 3-cylindrowe jednostki napędowe 1.2, charakteryzujące się relatywnie zdaniem VW niskim spalaniem wynoszącym średnio 3,9 litra na 100 kilometrów, które mają generować moc odpowiednio 75, 85 i nawet 100 koni mechanicznych. Oprócz nich dostępne będą także jednostki 1.4 TSI – 80, 120 i 160 KM, 1.6 TDI o mocy około 100 KM, oraz znana jednostka 2.0 TDI o mocy 140 i 170 KM, 2.0 TSI z chociażby Audi S3 o mocy 265 KM.

Najbardziej oczekujemy wersji R36 z 3.6 litrowym, 360 konnym motorem dostępnym z napędem 4motion i fenomenalną skrzynią DSG, jednak nie wiadomo kiedy takowa wersja wyjdzie, podobno władze VW są zadowolone ze sprzedaży starszej wersji R32 i nie spieszy im się z produkcją nowego potwora. Nowy Golf dostępny będzie też jako variant, kabrio i Golf plus. Stylistyką auto przypomina wyżej wspomnianego Sirocco, tylne lampy natomiast wyglądają jak żywcem przełożone z SUVa VW Touarega, i lekko bardziej “naciągnięte” na hatchbacka. Klasyczny już od pierwszej generacji szeroki tylny słupek nie ułatwi widoczności do tyłu, za to zapewni większą pojemność kufra. Auto na pewno jest dużo ładniejsze od poprzednika, który był zbyt owalny i wyglądał po prostu jak “napompowana” czwórka.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"