Wielki powrót Corvetty Grand Sport

Published on 26-04-2009

GM chce urozmaicić ofertę swojego super samochodu o kolejną opcję. Corvetta będzie dostępna w wersji Grand Sport. Model ten jest odwołaniem do historii z przed 13 lat. W 1996 roku powstała bowiem Corvetta Admiral Blue Grand Sport.

W latach 60-tych ubiegłego wieku mianem tym nazywano wyścigowe wersje produkowanych seryjnie samochodów. Model ten zastąpi w ofercie pakiet Z51. Grand Sport będzie wyposażona między innymi w 18-calowe felgi wciśnięte w opony 275/35 z przodu i 19-calowe z oponami 325/30 z tyłu. Dodatkowo auto posiada usztywnione zawieszenie z nieco ulepszonym układem kierowniczym, wszystko w celu poprawy właściwości jezdnych.

Pod maską szaleje jednostka LS3 z ośmioma cylindrami w układzie V o łącznej pojemności 6.2-litra. Całość dysponuje mocą 420 koni mechanicznych. Jest jednak możliwość wyboru wydajniejszego układu wydechowego, moc wówczas zwiększa się o 16 KM. 575 Nm momentu obrotowego jest przekazywane na tylną oś za pomocą 6-cio biegowej skrzyni manualnej, lub również 6-cio biegowego automatu.

Wszystkie te zmiany mają zapewnić auto przyspieszenie do setki w czasie o 0.2-sekundy krótszym od innych Corvett z silnikami LS3, oraz pokonywanie zakrętów z przeciążeniami sięgającymi 1G. Grand Sport będzie dostępna w wersji coupe oraz cabrio. Wygląda rewelacyjnie.

2010 Corvette Grand Sport

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"