Nowe Mitsubishi Pajero Sport

Published on 20-08-2008

Mitsubishi przedstawiło nowe informacje dotyczące nowego modelu Pajero Sport. SUV na zadebiutować na salonie samochodowym w Moskwie (26.08 – 7.09), częściowo dlatego, ponieważ auto ma być sprzedawane w Rosji, Australii, Południowej Ameryce, częściowo w Azji. Podobno nowy SUV niedostępny będzie na rynku północno-amerykańskim oraz zachodnio-europejskim. Jeżeli te informacje się potwierdzą, tego modelu nie zobaczymy także w Polsce, prawdopodobnie z powodu słabej sprzedaży obecnej generacji Pajero w naszym kraju.

Nowe Pajero Sport, nazywane także Montero Sport, lub Challenger, zależnie od miejsca sprzedaży, jest zbudowane na zupełnie nowej płycie podłogowej, która jak twierdzi Mitsubishi ma zapewnić lepsze właściwości jezdne w terenie oraz większy komfort podczas jazdy na asfalcie. Nowy model sporo urósł w porównaniu do poprzednika, jego długość wynosi 4696 mm (4620 – poprzednia generacja), szerokość 1815 mm (1775 mm), wysokość 1800 mm (1730 mm) oraz rozstaw osi wydłużony z 2725 mm do 2800 mm w stosunku do starszego modelu.

Skromna paleta zaledwie trzech jednostek napędowych, dwóch turbodiesli 2,5 i 3,2 l oraz 3.5-litrowy, benzynowy motor V6, wzbogacona zostanie, jednak tylko w Rosji o 3.2-litrowy diesel commonrail produkujący 163 konie mechaniczne i 343 Nm momentu obrotowego. Dostępne będą dwa warianty skrzyni biegów, 4 biegowy automat, z opcją Sport Mode oraz 5 biegowa skrzynia manualna. SUV będzie korzystał z napędu na cztery koła, który wysyła najwięcej momentu obrotowego do kół, które są w danym momencie najbardziej przyczepne.

Klasycznie już, jak na wielkie SUV’y przystało, Pajero Sport będzie miało 2 lub 3 rzędy siedzeń, dając 5 lub 7 miejsc. Przód auta jest łudząco podobny do modelu L200, z dodatkiem chromowanego grillu i klasyczne już dla Pajero “załamanie” i poszerzenie tylnych nadkoli.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"