Pakiet Birkin Edition od MTM dla Bentleya

Published on 01-06-2009

Dla kogo są Bentleye? Dla bardzo bogatych biznesmenów chcących przemieszczać się luksusowym i wygodnym pojazdem oraz dla szpanerów, którzy chcą pokazać wszystkim, że stać ich na auta za ponad pół miliona złotych. Właśnie dla tych drugich MTM stworzyło pakiet “ulepszający”.

Nazwany on został Birkin Edition i jest dostępny dla Continentala GT, GTC, Flying Spur, GT Speed, GTC Speed – słowem dla każdej wersji Continentala. W skład tego pakietu wchodzi dwustopniowy etap modyfikacji potężnego silnika W12, który był swego czasu montowany również w największym VW. Dwie turbosprężarki zostały dostrojone w taki sposób, żeby w połączeniu z ulepszonym programem sterującym pracą silnika produkować odpowiednio 635 lub 650 koni mechanicznych – w zależności od wersji.

Podobno mocniejsza opcja przyspiesza do 200 kilometrów na godzinę w 15.9-sekundy, a zatem o 3 sekundy szybciej niż seryjny Continental. Kolejną modyfikacją przewidzianą w ramach Birkin Edition jest zmiana wyglądu. W tym celu zastosowano zawieszenie obniżone o 25mm z przodu i 35mm z tyłu, układ wydechowy z czterema końcówkami oraz 21-calowe felgi Bimoto z ukrywającymi się pod nimi sześciotłoczkowymi zaciskami tarcz hamulcowych.

To wszystko możemy mieć już za 20.000 euro, plus cena za Bentleya oczywiście. Czy to dużo? Wątpię, żeby ktoś kogo stać na Continentala martwił się o dodatkowe 20 tysięcy euro. Tylko czy Bentley nadaje się do tuningu?

Bentley_Continental_MTM

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"